Przeskocz do treści

III wspólne pieczenie ziemniaków po cabańsku

Zapraszamy wszystkich chętnych, już po raz trzeci, na wspólne pieczenie ziemniaków po cabańsku, w sobotę 31 sierpnia 2019 o godzinie 15:00 Na Stoku w Płazie.

Link do wydarzenia.

Organizacja pieczonych to inicjatywa oddolna, której celem jest przede wszystkim integracja mieszkańców i miłośników ziemi chrzanowskiej, a przy okazji promocja regionu oraz naszej tradycyjnej potrawy.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić swój udział oraz przygotować swój własny garnek pieczonych.

Wszyscy spotykamy się 31 sierpnia 2019 o godz. 15:00 w Płazie przy Żródełku Płazianki (tzw. Stok), ul. Pocztowa 2.

„III Wspólne Pieczenie Ziemniaków po Cabańsku” to kontynuacja zapoczątkowanego w 2016 roku przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą był Irek Lipiec - autor strony Chrzanów Dawniej i Dziś, a organizatorkami Aleksandra Czucz i Małgorzata Zbroszczyk- mieszkanki Gminy Chrzanów.
Inicjatywę od początku wspiera i pomaga w jej realizacji Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, która m.in. udostępnia teren, na którym odbędzie się „wspólne pieczenie ziemniaków”. W tym roku organizacji pieczonych podjęli się członkowie Stowarzyszenia Za Piecem.
Dlaczego impreza jest wyjątkowa? - bo jest oddolna, podjęta przez grupę ludzi, którzy są sympatykami ziemi chrzanowskiej, a jej celem jest integracja społeczeństwa oraz promocja regionu jednocześnie.

Informacji o „III Wspólnym Pieczeniu Ziemniaków po Cabańsku” udziela Małgorzata Zbroszczyk (telefon kontaktowy 608 434 183 e-mail: stowarzyszenie@zapiecem.org)